Pazartesi - Cuma 08:00 - 21:00

Cumartesi ve Pazar - 08:00 - 17:00

+90 506 836 48 84

info@akitainu.com.tr

Boztepe Mh. İnci Sitesi L Blok No:22

Ortahisar Trabzon

Bizi Takip Edin
 

Köpek Eğitimi

Her biri ayrı ayrı ailemizin bir parçası olan can dostlarımızın nasıl daha kolay bir şekilde eğitimlerini verebileceğimiz ve bu eğitimlerin hem onların hem de bizlerin beraber yaşadığı ortak hayata katkısını sizlere anlatmak istiyoruz.

Öncelikle yavru olarak iki aylık iken hayatımıza dahil ettiğimiz can dostlarımız ile ilgili karşımıza çıkan yanlış uygulamaların en önemli sebebi yeteri kadar yavru üzerinde otorite sağlayamamak ve disiplinsizlikten kaynaklanır.

Bunların yanında eğer köpek bakımı konusunda tecrübesiz ve bilgi eksikliğiniz varsa profesyonel destek almazsanız içinden çıkılmaz bir hale gelir ve maalesef kötü sonuçların ortaya çıkmasına sebebiyet verir.

Bunların sonucunda eğer yeteri kadar sabırlı değilseniz maalesef yavrunuzdan istemeye istemeye ayrılmak zorunda kalırsınız. Bu konular ile ilgili en ufak bir ihtiyacınız olması durumunda bize +90 (506) 836 48 84 no’lu telefondan 24 saat ulaşabilirsiniz.

Bütün karşılaşabileceğiniz problemleri ortadan kaldırmak ve beraber daha mutlu, huzurlu, uyumlu bir şekilde mutlu olabilmeniz için profesyonel eğitmenimiz ile her zaman destek vermeye hazırız. Sizleri mutlu bir şekilde görmek her zaman bizler için gurur verici bir olaydır.
Sizlere yavrumuz ile ilgili sunabileceğimiz eğitim hizmetlerini şöyle sıralayabiliriz.

EV HAYATINA UYUM SAĞLAMA VE YETERİNCE SOSYALLEŞTİRME ÇALIŞMALARI

Yavrumuzu bizden 2 aylık iken teslim aldığınız andan itibaren vermeye başlayacağınız bir eğitimdir. Köpeğinizin ev içerisinde nasıl davranacağını, kurallara nasıl uyum sağlayacağını ve beraber nasıl yaşayacağınızı anlamasını sağlar. Bu eğitim sayesinde yavrunuz ile beraber bir uyum yakalayarak hayat kalitenizi arttırırsınız. Bunun yanında köpeğinizin bu eğitimlere olumlu tepki vermesi temel itaat eğitimi içinde bir basamaktır ve temel itaat eğitimini almasını kolaylaştıracaktır. Eğitimi ev hayatı ve sosyal hayat alanları olarak ayırabiliriz. Bu eğitim desteği için her zaman bizlere ulaşabilir ve tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

EV VE SOSYAL HAYATIN HER ALANI İÇİN TUVALET EĞİTİMİ

Sahiplendirdiğimiz bu yavrumuzun ;en önemli ve zamanında müdahale edilmesi gereken sorunlardan birisi ev içi tuvalet eğitimidir.

Ev içi tuvalet eğitiminin temellerini zaten biz yavrularımız 5-6 haftalık olduğu zaman güvenli bahçemize günde 4-5 kez çıkararak atıyoruz. Size teslim etmeden önce onları gözlemleyip bu eğitim için almanız gereken tedbirleri sizlere anlatıyoruz.

Bu eğitimi sizler ev içinde çiş pedi veya gazete ile uygulayabilirsiniz. Böylece köpeğiniz tuvaletini nereye yapması gerektiğini öğrenir.Bu süreç köpeğinizin öğrenme sürecine göre değişiklik gösterebilir.

Bu eğitim sürecinde köpeğinizin kasları daha tam olarak gelişmediği için onların da bazen hata yapabileceğini unutmamanız ve anlayışlı olmanız gerekmektedir.

TEMEL VE İLERİ İTAAT EĞİTİMİ

Öncelikle temel itaat eğitimi eğitimlerin en önemli başlangıç noktasıdır.

Bu aşamayı geçemeyen köpekten diğer eğitimler için çok da bir şey beklememek lazım. Bu eğitim hangi köpek olursa olsun sosyal hayatın daha verimli olması adına muhakkak alması gereken bir eğitimdir. Bu eğitimde yavrumuz öğreneceği komutların yanında sahibi ile birlikte uyumlu bir şekilde nasıl davranacağını öğrenir.

Bu eğitimin en faydalı yanlarından bir tanesi köpeğin algısının açılmasını ve komutları kolay bir şekilde anlamayı öğrenir. Bu eğitim kullanışlı bir sevk kayışı ile verilir. Bu sayede yavrumuz tamamen sahibinin kontrolünde ve sahibinin otoritesini tamamen kabul eder. Fakat dış ortamlara çıktığında çevre şartlarından etkilenip size zorluk çıkarabilirler.

Temel itaat eğitiminin farkı burada devreye girer ve bu problemin ortadan kalkmasını sağlar. Köpekler 5 aylık olduklarında aşılarının tamamlanmasından sonra temel itaat eğitimi alabilirler fakat çok fazla geciktirmemek gerekir çünkü ne kadar gecikirse eğitimi alması zorlaşır. Yaşının ilerlemesi ile kasları güçlenecek, ergenliğe girmesi ile karakteri de oturacaktır. Bu sebeplerden dolayı geç kalmamak gerekir.

Bu eğitimde en önemli nokta da köpek ile beraber sahibinin eğitim görmesidir. Bu aşama da yavrumuz otur, yat, otur bekle, yat bekle, takip ve hayır komutları öğrenebilmektedir.

İleri itaat eğitimi; temel itaat eğitiminde öğrenmiş olduğu tüm komutların sevk kayışsız olarak yapılmasını sağlar.